PORA DLA SENIORAZapraszamy widzów w każdym wieku, którzy czują się młodzi duchem i kochają kino.

Seanse odbywają się  raz lub dwa razy w miesiącu, w środy o godz. 11.00

W programie: filmy interesujące, kontrowersyjne, zabawne i wzruszające. O wszystkich refleksjach nasuwających się podczas oglądania można podyskutować po seansie. bilety: 6 zł


Na najbliższych spotkaniach:

15 czerwca | środa | 11:00
KRÓLOWA

reż. Stephen Frears, W. Brytania/USA/Francja 2006, 103 min
w rolach gł.: Helen Mirren, Michael Sheen, James Cromwell, Alex Jennings, Roger Allam, Sylvia Syms

dramat/biograficzny

Film Stephena Frearsa („Niebezpieczne związki”) o Elżbiecie II przywołuje wydarzenia związane ze śmiercią księżnej Diany, pokazując skrywaną zazwyczaj prywatność panującej brytyjskiej rodziny królewskiej.
 „Królowa” to pełna napięcia opowieść o walce dwóch światów – powściągliwości i tradycji ze spontanicznością i otwartością, która tak bardzo charakteryzowała księżne Dianę. Ironiczne i pełne humoru spojrzenie Frearsa sprawia, że postać monarchini - dotychczas ikony sztywności i nadęcia – nabiera cech ludzkich a my, nieoczekiwanie, nie tylko zaczynamy ją rozumieć, ale wręcz lubić i podziwiać.
Niezwykłą kreacje aktorską stworzyła tu Helen Mirren, nagrodzona za tytułową rolę Oscarem Złotym Globem, Nagrodą Bafta i wieloma innymi laurami na licznych festiwalach.


bilety: 6 zł

29 czerwca | środa | 11:30

POWRÓT

reż. Simon Stone, Australia 2016, 96 min

w rolach gł.: Geoffrey Rush, Paul Schneider, Miranda Otto, Ewen Leslie, Anna Torv, Sam Neill   

dramat obyczajowy

Historia zagmatwanych losów dwóch rodzin, głęboko skrywanych tajemnic z przeszłości, niewyrównanych rachunków i sekretów, które nigdy nie miały ujrzeć światła dziennego. Lokalna społeczność. Na ślub ojca, miejscowego bogacza (Geoffrey Rush), z o wiele młodszą kobietą, przyjeżdża Christian (Paul Schneider). Podczas swojego pobytu w rodzinnym mieście odnawia kontakt z Oliverem, przyjacielem z dzieciństwa. Z czasem poznaje też jego najbliższych i odkrywa sekret, który może zniszczyć rodzinę Olivera. Gdy historia zmierza do wielkiego finału, fakty, które miały na zawsze zostać pogrzebane niespodziewanie wychodzą na jaw. Skomplikowana przeszłość i ukrywane przez lata tajemnice okazują się być poważnym zagrożeniem dla rodzinnych więzi.


bilety: 6 zł  

powrót

Instytucja Filmowa SILESIA FILM

Ceny biletów
Rabaty
Kina studyjne
Europa Cinema