PORA DLA SENIORAZapraszamy widzów w każdym wieku, którzy czują się młodzi duchem i kochają kino.

Seanse odbywają się  raz lub dwa razy w miesiącu, w środy o godz. 11.00

W programie: filmy interesujące, kontrowersyjne, zabawne i wzruszające. O wszystkich refleksjach nasuwających się podczas oglądania można podyskutować po seansie. bilety: 6 zł


Na najbliższych spotkaniach:

13 lipca | środa | 11:00

Kochałem ją

Belgia/Francja/Włochy 2009, 112 min
reż. Zabou Breitman
obsada: Daniel Auteuil, Marie-Josée Croze, Florence Loiret Caille, Olivia Ross
melodramat

„Kochałem ją” to ekranizacja bestsellerowej powieści Anny Gavaldy, w której obok Marie-Josée Croze i Florence Loiret-Caille zagrał Daniel Auteuil. Scenariusz napisany przez reżyserkę wspólnie z Agnes de Sacy opowiada o weekendzie zwierzeń pomiędzy Pierre’m (Auteuil) i jego synową - Chloé (Loiret-Caille). Tajemnicą, która prześladuje Pierre’a od dwudziestu lat jest jego miłość do Mathilde (Croze). Pierre wybrał bezpieczniejszą drogę, zamiast porzucić wszystko dla kochanki.


bilety: 6 zł

27 lipca | środa | 11:00

Wiek niewinności

USA 1993, 139 min
reż. Martin Scorsese
obsada: Daniel Day-Lewis, Michelle Pfeiffer, Winona Ryder, Richard E. Grant

melodramat

“Wiek niewinności” to ekranizacja wyróżnionej prestiżową nagrodą Pulitezera powieści Edith Wharton, którą zrealizował Martin Scorsese, jeden z najwybitniejszych reżyserów naszych czasów. Olśniewający wizualnie film, którego akcja rozgrywa się w latach 70-tych XIX stulecia, opowiada o trojgu bogatych nowojorczykach uwikłanych w miłosny trójkąt. Głównym bohaterem filmu jest Newland Archer (Day-Lewis) młody, obiecujący prawnik, który w skrytości ducha marzy o wielkiej namiętności. Wyrzeka się jednak swych pragnień i zaręcza się z uroczą, choć niezbyt interesującą dziewczyną z wyższych sfer, May Welland (Ryder). Gdy w Nowym Jorku zjawia się piękna kuzynka May, Ellen (Pfeiffer), Newland stawia na wszystko na jedną kartę i postanawia zasmakować prawdziwej miłości.
Oscar za kostiumy, Złoty Glob dla Winony Rider (najlepsza aktorka drugoplanowa) plus liczne nominacje i nagrody filmowe w Europie i na świecie.

bilety: 6 zł

10 sierpnia | środa | 11:00

Malena

Włochy/USA 2000, 109 min
reż. Giuseppe Tornatore
obsada: Monica Bellucci, Giuseppe Sulfaro, Luciano Federico, Matilde Piana
dramat

Hipnotyzująca Monica Bellucci filmowana przez wybitnego Lajosa Koltaia, otoczona zmysłową muzyką Ennio Morricone w melancholijnym dramacie Giuseppe Tornatore.
Jest rok 1941. W małym miasteczku na Sycylii z radioodbiorników płynie charyzmatyczne przemówienie Mussoliniego, który właśnie wysłał Włochy na wojnę z Anglią i Francją. 13-letniego Renata Amoroso (Giuseppe Sulfaro) bardziej interesuje jednak rower, który dostał od rodziców, miejscowa banda chłopców, do której wreszcie zostaje przyjęty, a przede wszystkim - Malena Scordia (Monica Bellucci), samotna miejscowa piękność, której mąż walczy na froncie w Afryce. Za Maleną ogląda się zresztą całe miasto: mężczyźni z pożądaniem, kobiety z zawiścią. Renato podąża za nią krok w krok. Staje się jej cieniem, a ona jego obsesją. Kiedy z frontu przychodzi wiadomość o śmierci męża Maleny, kobieta wpada w finansowe tarapaty…

bilety: 6 zł

24 sierpnia | środa | 11:00

Pokojówka z Titanica

Francja/Hiszpania/Włochy 1997, 88 min
reż. Bigas Luna
obsada: Romane Bohringer, Olivier Martinez, Aitana Sánchez-Gijón, Didier Bezace

melodramat

Północna Francja, rok 1912. Robotnik pracujący w odlewni stali zwycięża w dorocznym biegu na przełaj, zdobywa niezwykłą nagrodę: bilet do angielskiego portu Southampton, skąd w swój dziewiczy rejs wyrusza statek "Titanic". W tamtejszym hotelu Francuz poznaje niezwykłą dziewczynę, która następnego dnia wchodzi na pokład. Wkrótce potem "Titanic" tonie.

bilety: 6 zł

powrót

Instytucja Filmowa SILESIA FILM

Ceny biletów
Rabaty
Kina studyjne
Europa Cinema